top of page

Прийоми позитивного мислення

1. Формулюйте свої думки позитивно". Використовуйте позитивні слова і в думках, і під час розмови, наприклад: "я можу”, "я здатний”, "у мене вийде", "це можливо”, "я зможу це зробити”.

2. "Висловлюйтесь про інших добре". У правилах для співробітників однієї процвітаючої компанії записано: «У будь-якій ситуації висловлюйтесь про людей добре». Спираючись на хороше, що є в людині, ми створюємо умови для довготривалої співпраці з нею. Ми заряджаємо її позитивною енергією.

3. "Оточуйте себе гарними людьми й приємними речами". Всім подобаються позитивні особи, що живуть в гармонії з іншими. З ними приємно спілкуватися, вести справи. Асоціюйте себе з людьми, які мислять позитивно. Більше посміхайтеся, це допоможе мислити позитивно.

4. "Зберігайте обличчя". У японців є вираз «зберегти обличчя». Він означає, що в будь-яких ситуаціях недопустимо принижувати людину або показувати, що ви не володієте собою. Наповнюйте себе позитивними силами. Дивіться фільми, які допомагають відчувати себе щасливим. Сидіть і ходіть із прямою спиною (це зміцнить впевненість у собі і наповнить Вас внутрішньою силою). Більше гуляйте і займайтеся будь-якою фізичною активністю (це допоможе виробити позитивне ставлення).

5. Використовуйте техніку «Три чарівні питання». Один з принципів досягнення успіху полягає в засвоєнні хороших звичок і доведенні їх до автоматизму. Весь секрет в частому повторюванні певних дій. Посадіть себе на «розумову дієту». Упродовж двадцяти днів всі негативні думки переводьте в позитивні за допомогою «трьох чарівних питань». Почніть діяти прямо зараз! Чому саме зараз? Наша психіка так влаштована, що завтра ви пригадаєте не більше 50% того, про що взнали сьогодні. Післязавтра це число знизиться до 15%. Вони допоможуть вам, здавалося б, в безнадійних ситуаціях. Запишіть їх прямо зараз в свій записник.

1. Що є хорошого в тому, що сталося, ?

2. Чому я можу навчитися?

3. Як я можу виправити ситуацію й отримати при цьому задоволення?

6. Підвищуйте самооцінку за допомогою техніки «Перелік чеснот». Одна з найефективніших методик. У свій записник запишіть 10 причин, з яких ви можете собою гордитися. Туди можна додавати різні ситуації, в яких ви були «на висоті». Цей список вам згодиться, коли вам не вистачатиме упевненості в собі або буде потрібна підтримка. Його дуже корисно читати перед відповідальною зустріччю або просто коли вам сумно. Особливість цього списку в тому, що він написаний спеціально для вас.

7. Плануйте своє життя за допомогою прийому «Останні десять хвилин». Незвичайно легкий, цікавий і, головне, приємний підхід. Краще його освоювати на ніч, вже лежачи в ліжку. Уявіть, що ви відправилися в кіно. Ви увійшли й потрапили на останні кадри попереднього сеансу. Потім ви дивитеся всю картину спочатку. Вам вже відомий кінець. Ви дивитеся спокійно, не напружуючись. Адже ви ж знаєте, чим все закінчиться. А тепер ви дивитеся кіно про своє майбутнє життя. Поглянете спочатку на себе, коли ви вже досягли успіху, уявіть собі ідеальне закінчення свого життя. Потім почніть перегляд з теперішнього часу. Що ви робите, чим займаєтеся? Які ваші кроки до успіху? Хто з вами поруч? Приготуйте ручку і папір, щоб записати цікаві ідеї. Ваша підсвідомість допоможе вам. Дійте!

8. "Думайте про майбутні події позитивно". Думки мають схильність втілюватися в життя. Якщо Ви думаєте про подію, що наближається, як про успішну, такою, найчастіше, вона і буде. Або, якщо Ви вважаєте, що з легкістю поборете яку-небудь хворобу, то у Вас різко збільшуються шанси видужати. Жити набагато приємніше, коли відчуваєш себе щасливим і позитивним.

bottom of page